Zlewy z ociekacze

 

Kuchnia jest często najważniejszym pomieszczeniem w domu, w którym mnóstwo czasu spędza cała rodzina. Jednak głównym użytkownikiem mebli, sprzętu i przyborów, jest kobieta. Aby można w niej było szybko gotować, musi być dobrze urządzona. 

Ilo komorowe są zlewy kuchenne?

zlew dwukomorowy z ociekaczemJeżeli w domu mieszka duża rodzina, to mycie naczyń po każdym posiłku może być sporym wyzwaniem. Jeżeli nie dysponujemy zmywarką, to musimy mieć przestronny zlewozmywak. Najlepszy jest zlew dwukomorowy z ociekaczem, ponieważ pozwala na jednoczesne mycie dużej ilości naczyń. Dwie komory ułatwiają segregowanie naczyń, ale też umożliwiają przetrzymywanie w jednej brudnej zastawy, a w drugiej można ją myć. Dodatkowy ociekacz pozwala na bezpieczne osuszanie talerzy, garnków, czy miseczek, ponieważ posiada niewielkie rowki na całej długości, które służą do odprowadzania nadmiaru wody wprost do komory. Zlewozmywaki są najczęściej znacznie głębsze niż umywalki, ponieważ muszą pomieścić brudne naczynia i umożliwić mycie ich bez zbędnego wychlapywania wody. Każda komora posiada oddzielny odpływ razem z korkiem, więc można wykonywać mycie naczyń i produktów spożywczych jednocześnie. Najtańszym modelem jest zlewozmywak wykonany ze stali nierdzewnej, natomiast najdroższe są zlewy granitowe. Wszystkie modele poza stalowymi, dostępne są w wielu odcieniach. W zależności od potrzeb, możemy wybrać zlewy dwukomorowe okrągłe, lub kwadratowe. Dodatkowo do nowoczesnych kuchni pasują zlewy pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, która ułatwia utrzymanie higienicznej czystości.

Zlew w kuchni jest miejscem, gdzie należy szczególnie dbać o czystość, ponieważ gromadzi się w nim bardzo dużo bakterii. Aby móc w pełni korzystać ze zlewu, trzeba do niego dokupić baterię i kran. Cena takiego kompletnego zestawu zaczyna się od trzystu złotych.