Wszechstronność użycia obejm GBS

Wiele z gałęzi przemysłu korzysta z różnego rodzaju rozwiązań montażowych – tych na stałe i tych tymczasowych. W transporcie na przykład, liczy się szybkość dostawy towaru, jednak pamiętać należy też o bezpieczeństwie – przewożone produkty muszą być zabezpieczone w ten sposób, żeby nie ulegały zniszczeniu w trakcie tranzytu.

Zastosowanie obejm mocujących

obejmy gbsW przemyśle transportowym stosuje się liczne pasy zabezpieczające, jednak najskuteczniejsze wydają się być obejmy GBS. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się solidne materiały, takie jak stal, powłoka tytanowa i anodowane aluminium. Działają na zasadzie zacisku, który zakleszcza się pod wpływem dokręcanej śruby. Tego rodzaju zabezpieczenia stosuje się również w przemyśle motoryzacyjnym – doskonale sprawdzają się przy montażu tłumików, a także różnych instalacji elektrycznych, podtrzymując kable tam, gdzie powinny się mieścić. Ze względu na swoje małe rozmiary wpasowują się w miejsca, do których trudno dotrzeć, dlatego świetnie sprawdzą się też w przypadku instalacji hydraulicznych w naszych domach. Dzięki nim naprawimy każdy cieknący kran, istnieje bowiem możliwość montażu opasek z uszczelkami. Obejmy mocujące to rozwiązanie wyjątkowo trwałe, którego system pozwala na sprawne montowanie i zdejmowanie opasek – poradzi sobie z nimi każdy amator majsterkowania. Jeśli zatem zajdzie potrzeba trwałego spięcia okablowania lub systemu hydraulicznego, doskonale sprawdzą się obejmy GBS, które są jednocześnie tanim i solidnym rozwiązaniem.

Obejmy montażowe sprawdzą się w większości sytuacji, kiedy trzeba przymocować jakiś wystający element lub spiąć kilka kabli czy przewodów w jedną całość. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, a działanie bardzo proste – i na tym właśnie polega ich siła.