Usługi prywatnego consierge

Większość z nas samodzielnie odbiera dzieci ze szkoły, załatwia bieżące sprawy, czy umawia wizyty u lekarza. Jednak są osoby, które nie mają na to czasu, z uwagi na napięty grafik codziennych zajęć i obowiązków. W takiej sytuacji potrzebny jest ktoś, kto może nas wyręczyć. 

Jak prasuje konsjerż? 

conciergeUsługi konsjerżów były znane już w średniowieczu, ponieważ osoba taka była odpowiedzialna za zapalanie i gaszenie świec w zamku. Później zakres jej obowiązków ulegał zmianom, aby w dwudziestym pierwszym wieku zajmować się czymś zupełnie innym. Concierge z języka francuskiego oznacza konsjerż, czyli indywidualny asystent. Jest to osoba, która odpłatnie jest w stanie załatwić wszystkie nasze prywatne i zawodowe sprawy. Zakres obowiązków jest indywidualnie ustalany z klientem, ponieważ każdy jest inny i ma inne wymagania. Do zadań konsjerża może należeć zanoszenie rzeczy do pralni, odbieranie dziecka z przedszkola, robienie zakupów, czy rezerwowanie biletów do teatru, czy na oblegany mecz piłki nożnej. W kwestiach zawodowych concierge może odpowiadać za organizację firmowych bankietów, rezerwowanie sal konferencyjnych, czy dostarczanie dokumentów do wyznaczonych urzędów i instytucji państwowych. Obecnie możemy wynająć prywatnego asystenta, który będzie tylko dla naszej dyspozycji lub skorzystać z jego usług zdalnie za pośrednictwem firmy usługowej zajmującej się świadczeniem takich przysług. Oczywiście jest to płatna usługa, której zakres obowiązków ustalana jest indywidualnie z klientem. 

Z usług konsjerżów mogą korzystać osoby indywidualne lub podmioty gospodarcze. Ich zakres jest bardzo szeroki i może obejmować sprawy załatwiane w kraju, albo zagranicą. Taka osoba musi być przygotowana na wszystko, gdyż oczekiwania klientów bywają nieprzewidywalne.