Spływ kajakami sposobem na urlop

Od kilku lat można zaobserwować zwiększone zainteresowanie aktywnymi sposobami na spędzanie wolnego czasu. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o bardzo popularne ścieżki rowerowe. Coraz chętniej wyjeżdżamy w góry a także korzystamy z możliwości kreatywnego wypoczynku nad wodą. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład kilkudniowe spływy kajakowe. 

Zalety spływów kajakowych

spływy kajakowe krutyniaNajbardziej efektywny wypoczynek to, wbrew pozorom, nie jest nic nierobienie. Brak zajęcia często bardziej męczy, niż relaksuje. Chyba właśnie z tego względu coraz więcej osób szuka bardziej aktywnych form na spędzanie wolnego czasu. Latem pojawia się mnóstwo możliwości, które możemy wykorzystać bez wyjeżdżania gdzieś daleko poza miejsce zamieszkania. Doskonałym sposobem na krótki urlop jest spływ kajakowy. Ja również praktycznie co roku wybieram się ze znajomymi na kajaki. Kilkadziesiąt kilometrów od mojego miejsca zamieszkania rozpoczyna swój bieg rzeka Krutynia, która wije się w bardzo malowniczych miejscach. Jak chodzi o spływy kajakowe krutynia jest doskonałą rzeką dla mało wymagających. Ma bowiem bardzo słaby nurt i jest płytka. Bardzo czysta woda i przepiękne, dziewicze tereny są największą atrakcją spływów tą rzeką. Spływy kajakowe mają to do siebie, że z jednej strony pozwalają się zmęczyć kilkugodzinnym wiosłowaniem, a z drugiej strony jesteśmy w stanie w ich trakcie mocno wypocząć, zapominając o zgiełku codziennego życia.

Mamy lat, czyli czas odpoczynku. Z roku na rok coraz więcej osób preferuje aktywny sposób na spędzanie urlopu. Jednym z ciekawszych sposobów na zregenerowanie sił, głównie mentalnych, jest spływ kajakowy. W ostatnich latach kilka razy byłam na spływie na rzece Krutyni. Przepiękne widoki, cisza i bezpośredni kontakt z naturą są gwarancją relaksu.