Przyjazne środowisku urządzenia RTO

Od momentu wynalezienia druku jeszcze w piętnastym wieku nastąpił bardzo intensywny rozwój branży poligraficznej – z początkowo prymitywnych urządzeń maszyny drukujące rozwinęły się do dzisiejszego dnia w niemal niewyobrażalny sposób. Obecnie każdy może mieć w domu drukarkę, z pomocą której powielanie treści na papierze nie stanowi problemu.

Dopalacze termiczne – zastosowanie

RTOPomijając to, co każdy może zrobić w domu na własny użytek, na całym świecie istnieje cała masa drukarni, dzięki którym drukowanie może odbywać się na ogromną, globalną skalę. Jakkolwiek by było, współczesne zakłady przemysłowe generują pewną ilość substancji szkodliwych środowisku, dlatego dzisiejsza technologia musiała znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zmniejszenie do minimum emisji toksyn do atmosfery. Regeneracyjne dopalacze termiczne RTO to urządzenia, które umożliwiają niemal całkowite odfiltrowanie powietrza odlotowego ze szkodliwych substancji. To rozwiązanie bardzo ekonomiczne oraz ekologiczne – pozwala na odzysk ciepła generowanego przez urządzenie w bardzo wysokim stopniu sięgającym nawet dziewięćdziesięciu siedmiu procent. Wszelkiego rodzaju drukarnie, żeby mogły być w pełni sprawne, w procesie produkcji wykorzystują duże ilości rozpuszczalnika, który nie powinien przedostawać się do atmosfery – tym właśnie zajmują się urządzenia RTO. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest drukowanie na masową skalę bez ryzyka emitowania szkodliwych substancji do środowiska.

Regeneracyjne dopalacze RTO charakteryzują się niskim stopniem zużycia paliwa w procesie produkcji, co czyni je wyjątkowo przyjaznymi dla środowiska urządzeniami. Co więcej, są to maszyny, które raz zaprogramowane, nie potrzebują kogoś, kto będzie nimi sterował – wystarczą im jedynie regularne przeglądy techniczne.