Praktyczny kokon dla niemowlaka

Małe dzieci lubią być ciasno spowijane, gdyż takie ułożenie kojarzy im się z bezpieczeństwem. Noworodki i także na początku niemowlaki, mają niekontrolowane ruchy rąk i nóg, które powodują niepokój, dlatego dobrze żeby maluch nie miał zbyt wiele miejsca.

Kolory kokonów dla niemowląt

kokon dla niemowlakaKiedy położymy niemowlaka w jego łóżeczku, to z pewnością będzie miał mnóstwo wolnego miejsca. Jednak dla niego nie jest to dobra informacja, bo mało się rusza, a wolna przestrzeń może napawać go lękiem. Dzieci, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, lubią przebywać w rożkach, becikach, otulaczach, czy w kokonach. Możemy je w ten sposób usypiać, uspakajać, czy po prostu pozostawiać w trakcie snu. Kokon dla niemowlaka jest w formie materacyka, który posiada miękkie i wysokie brzegi, będące zabezpieczeniem dla dziecka. Kokon posiada sznureczki, którymi się ściąga jego brzegi, tworząc w ten sposób przytulny kokon dla maluszka. Dziecko leżące w środku ma niewiele miejsca do poruszania się, więc czuje się bezpiecznie i spokojnie. Ponadto jest mu ciepło, gdyż wypełnienie kokonu stanowi specjalna pianka i kuleczki silikonowe które wykazują działanie antyalergiczne. Kokon dostępny jest w wielu kolorach i fasonach. Możemy kupić dwustronne kokony pokryte miękką bawełną i ciepłym polarem minky. Rozmiar kokonu dla niemowląt jest jeden, uniwersalny, ponieważ stosuje się go tylko do momentu, aż dziecko zacznie stawać. Kiedy z niego wyrośnie, to można kokon stosować jako matę do zabawy. Posiada on szerokie zastosowanie.

Kokony możemy bez obaw prać w pralce w temperaturze do czterdziestu stopni Celsjusza i suszyć w stanie rozłożonym. Taki produkt świetnie się nadaje na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, bo można w nim kłaść dziecko spać, lub wozić w głębokim wózku.