Poszewki jako zmiana aranżacji domu

Zmiana aranżacji mieszkania bądź poszczególnych pomieszczeń nie musi się wiązać z wymianą mebli i przemalowaniem ścian. Czasami wystarczą niewielkie dodatki, aby dom cieszył się zupełnie nowym wyglądem. Odpowiednio skomponowane i dodające kontrastu dotychczasowym rozwiązaniom sprawią, że mieszkanie nabierze nowoczesnego wyglądu. 

Zmiana wizerunku kanapy i łóżka 

poszewki dekoracyjneElementem, który z reguły na wiele lat nie zmienia się w naszym salonie jest kanapa. Niezależnie od tego czy to rozbudowany system z narożnikiem, czy klasyczna wersalka, łóżko to jako centralny punkt salonu najbardziej wpływa na jego wystrój. Jeśli znudził się dotychczasowy kolor, wzór i materiał, warto pomyśleć o elastycznych, naciąganych pokrowcach na kanapy. Są one dostosowane do wielkości naszego łóżka, po nałożeniu wyglądają jak oryginalna tapicerka i dodają zupełnie nowego wyglądu. Szeroka gama kolorów i wzorów pozwala prawdziwie zaszaleć w projektowaniu nowego wystroju. Ponadto odpowiednie poszewki dekoracyjne również poradzą sobie z przełamaniem dotychczasowego wyglądu łóżka. Obecnie na topie są kontrastowe kolory w stosunku do barw kanapy, więc przy szarych odcieniach łóżka idealnie sprawdzą się poszewki neonowe – żółte, czerwone, zielone. Z drugiej strony, jeśli szukamy bardziej klasycznego wyglądu, to można postawić na poszewki w klasyczne, drobne kwiaty, które również stanowią niezastąpiony element we wszystkich katalogach meblowych. 

Odpowiednie dodatki i akcesoria pozwolą nadać dotychczasowym pokojom zupełnie nowego wyglądu. Za sprawą kilku elementów możemy sprawić, że mieszkanie nabierze nowoczesnego designu, a my będziemy cieszyć się jego wnętrzem od nowa i co ważne – bez konieczności przeprowadzenia remontu i malowania ścian czy też bez zakupu nowych mebli.