Piękno miskantów w donicach na balkonie

 

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego ogródka i pięknych roślinach ozdobnych. W takim przypadku dobrym pomysłem jest urządzenie balkonu i uprawianie na nim gatunki donicowe. Dzięki nim szybko stworzymy zieloną oazę w domu.

Okazałe miskanty w donicach

miskant w donicyDużą popularnością od lat cieszą się rośliny, które możemy podstawić do pojemników. Wśród nich są trawy ozdobne. Ich największą cechą jest to, że są ozdobne przez cały rok i są odporne na przemarzanie. Wystarczy zimą okryć je specjalną włókniną. Popularnym gatunkiem traw wybieranych na balkon i taras jest miskant w donicy. Jest to trawa dorastający zwykle do 1,5 m wysokości. Ma ozdobne źdźbła zakończone ozdobnymi kwiatostanami. Pięknie wygląda w grupie, lecz sadzona pojedynczo jest równie efektowna. Oprócz zabezpieczania na zimę nie ma specjalnych wymagań. Wystarczy ją regularnie nawadniać. Kompozycje w donicach sprawdzą się również jeśli chcemy odgrodzić się, np. od sąsiada lu od wiatru. Jest bardzo gęsta i nie potrzeba innych kwiatów, aby taras wyglądał atrakcyjnie. Jeżeli jednak chcemy zestawić nią z innymi roślinami, warto wybierać barwne gatunki kwiatów. Wśród bylin znajdziemy ich bardzo dużą ilość. Warto pamiętać, że miskanty pasują najbardziej do nowoczesnych aranżacji i przestrzeni, lecz przy odpowiednim zestawieniu z innymi kwiatami sprawdzą się również w tradycyjnych. Warto wybrać choć kilka okazów, aby tworzyć zielony azyl nawet na niewielkim balkonie lub tarasie. Warto pamiętać, ze donice możemy również ustawiać w ogrodzie. Będą tam wyglądały równie pięknie. Wystarczy ich odpowiednia kompozycja.

Trawy ozdobne to coraz bardziej popularny gatunek roślin. Wybierają je właściciele ogrodów na rabatę oraz sadzą w donicy na balkonie lub tarasie. Sprawdzają się niemal w każdej aranżacji. Wystarczy ją odpowiednio zaplanować zestawić z innymi gatunkami.