Nowoczesne zadaszenie do tarasu

Nowoczesne domy z pewnością mają urządzone piękne tarasy. Są one bardzo wygodne i stanowią główną część ogrodu, w której odpoczywamy. Taki taras może mieć zadaszenie lub też nie. Pewnie bardzo dużo od tego czy zadaszamy taras zależy od nasłonecznienia. Warto rozeznać się w ofertach producentów tak zwanych pergoli tarasowych.

Polecane pergole na taras

pergole tarasowe warszawaJeśli chcemy kupić pergole tarasowe Warszawa ma kilkanaście sklepów z takim zaopatrzeniem. Pergole to zdecydowanie nowość jeśli chodzi o zadaszenia tarasowe i co roku rośnie zainteresowanie klientów właśnie takimi pergolami. Jest to zdecydowanie innowacyjny, bioklimatyczny system z całkowicie automatycznymi odchylanymi lub chowanymi aluminiowymi lamelami. Zapewnia on doskonałą ochronę przed słońcem, deszczem oraz nawet śniegiem. Różnorodny system dodatkowych osłon bocznych zapewnia nam korzystanie z pergoli tarasowej przez cały rok. Dzięki regulowanym lamelom zapewniamy optymalny klimat na swoim tarasie w zależności od warunków atmosferycznych. Rozsuwany dach pergoli, wyposażony w czujnik wiatru i deszczu, zamyka się automatycznie przy zmianie niekorzystnej pogody. Do tego pergole wyglądają bardzo nowocześnie. Z pewnością w bardzo ekskluzywnych domach to właśnie pergole zamontowane są nad tarasem w ogrodzie. Ceny zależą od wielkości, konstrukcji i wykonania pergoli lecz zaczynają się od 3 tysięcy złotych.

Główną zaletą pergoli tarasowych jest ich funkcjonalność i ponad przeciętna estetyka. Kiedyś zadaszenie tarasu to była przewiercona do ściany domu markiza. Teraz różnorodność pergoli tarasowych sprawiła, że to właśnie one są najczęściej wybierane na taras lub do ogrodu zimowego. Dzięki temu z tej przestrzeni możemy korzystać niemal przez cały rok. Dodatkowo sami ustalamy poziom nasłonecznienia tarasu.