Mój kurs niemieckiego

Gdy trzeba było podjąć decyzję o tym, jaki zawód chciałabym wykonywać- nie wahałam się. Moim marzeniem, było wyjechanie do Niemiec jako opiekunka starszych osób. Poszłam do szkoły policealnej, która do tego przygotowywała. Uczyłam się wszystkich ważnych rzeczy i tego, w jaki sposób rozmawiać z seniorami.

Kursy językowe dla każdego

kurs niemieckiego - KrakówJednak trzeba było jakoś się z seniorem dogadać jeszcze. W szkole byłam kiepska z języków, al;e nie chciałam przez to rezygnować z mojego marzenia. Postanowiłam, że zapiszę się na kurs niemieckiego – Kraków, ponieważ to moja ostatnia deska ratunku. Powiedziałam przy zapisie, że jestem naprawdę kiepskim uczniem i że wolno przyswajam wiedzę, więc nie wiem, czy mi się uda. Jednak uspokoili mnie i powiedzieli, że nie mam się czym martwić, ponieważ mają nowe metody nauczania,które są bardzo skuteczne. Zaufałam im i z największa uwagą słuchała lektorów podczas zajęć. Dali nam nawet materiały szkoleniowe i podręczniki. Zapisałam wszystko to co usłyszałam i bardzo się starałam. Wtedy lektor podszedł do mnie i powiedział, żebym aż tak się nie męczyła i spróbowała zrozumieć ten język na ludzie. Inaczej, jeżeli mnie to nie zainteresuje, to niczego się nie nauczę. Później pokazywał nam różne materiały multimedialne, śmieszne kawały po niemiecku i różne sytuacje z życia codziennego z tłumaczeniem. Wtedy powoli zaczęłam wciągać się w naukę. Wcześniej musiałam mieć jakąś blokadę, po prostu za mocno się starałam.

Gdyby nie lektor, który odkrył mój problem w postaci blokady do nauki języków, pewnie nie mogłabym wyjechać za granicę i spełniać swoich marzeń. Bardzo szybko zaliczyłam cały kurs i teraz jestem już w Niemczech. Opiekuję się miłą, starszą panią, z którą dogaduję się bez problemu i wszystko rozumiem.