Metalowa szafa do biura

Dokumenty dotyczące spraw którymi się aktualnie zajmowaliśmy zwykle zajmowały dużo miejsca, zwłaszcza te dotyczące bardzo trudnych sytuacji i zdarzeń. Jakby tego było mało, archiwizacja takich dokumentów obowiązywała co najmniej przez rok, więc wcale nie pomagało to w utrzymaniu względnego porządku na miejscu pracy.

Pojemna metalowa szafa na dokumenty

biurowa szafa aktowa metalowaOprócz braku miejsca, największymi problemami z dokumentacją były zwykle kłopoty ze znalezieniem odpowiedniej aktówki i oczywiście ryzyko dostępu osób niepowołanych do akt które zawierały dane osobowe i bardzo poufne informacje. Wyposażenie biur oczywiście przewidywało archiwizację dokumentacji, aczkolwiek nie w takiej ilości, dlatego też jednym z pierwszych zakupów w trakcie modernizacji biura była biurowa szafa aktowa metalowa, na tyle pojemna by pomieścić całe archiwum, zwalniając dotychczasowe miejsca na aktualnie prowadzone sprawy. Taka szafa była bardzo pojemna i pozwalała na bardzo łatwe posortowanie dokumentów na pięciu półkach, na których były łatwe do znalezienia i dostępne od ręki. Szafa zamykana była na dwa zamki, używające płaskich kluczy dostępowych więc wszelkie próby nieupoważnionego otwarcia były skazane na niepowodzenie, zwłaszcza że szafa była mocna i ciężka, bardzo wytrzymała i podobna w budowie do średniej wielkości szaf pancernych do przechowywania broni.

Takiej szafy nie można było również łatwo ruszyć z miejsca, nawet pustej, gdyż sama jej waga utrudniała jej przesunięcie, a dokumentacja tylko dokładała dodatkowego obciążenia, eliminując konieczność stałego montażu. Co lepsze, szafy nie były wcale droższe niż standardowe szafki pracownicze, więc bardzo niskim kosztem mogliśmy podrasować wyposażenie biura, jednocześnie nie obciążając budżetu operacyjnego.