Growbox czyli namiot dla rośliny

Osoby, które są zainteresowane samodzielną hodowlą roślin, mogą wyposażyć się w specjalistyczne artykuły, które znaczenie pomagają im w uprawie. Na rynku dostępne są sklepy, których asortyment ukierunkowany jest na sprzedaż właśnie takich urządzeń. Jednym z nich są specjalne growboxy.

Do czego służy growbox?

growbox sklepGrowboxy to obiekty, które przypominają namioty, do środka których wkłada się rośliny. Rozmiar growboxa dobiera się do wielkości rośliny, którą chce hodować się w środku. W środku takiego namiotu umieszczona jest specjalna świetlówka. Jej moc uzależniajmy od tego, jakie środowisko sprzyja rozwojowi rośliny. Growbox posiada ściany zaciemnione specjalną płachtą. Wnętrze płachty jest pokryte srebrnym materiałem, który ma za zadanie odbijać światło. Ważne jest, by taki obiekt chronić przed przegrzaniem, dlatego przed zamocowaniem lampki trzeba sprawdzić, czy jest ona energooszczędna i nie przegrzewa się po długim czasie eksploatacji. Growbox można wykonać samodzielnie ze starych mebli czy artykułów znalezionych w domu. Jednakże zawsze lepiej zakupić profesjonalnie wyposażony growbox sklep, który oferuje artykuły dla osób zainteresowanych botaniką, oferuje różne modele przeznaczone na hodowlę różnych gatunków oślin. Płachta growboxa zapewnia także utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury w środku, dzięki czemu możemy liczyć na to, że nasza roślina będzie rosła wyżej i szybciej będzie kwitła. Grwobox pełni funkcję niewielkiej, domowej szklarni. Oprócz świetlówki i odpowiedniej płachty zawiera także specjalny wentylator, który pozwala na filtracje powietrza.

Growboxy to niewielkie namioty dla roślin, które można nabyć w specjalnych sklepach ogrodniczych. Pozwalają na utrzymanie rozwoju rośliny w nienagannym stanie i na szybszą hodowlę. Świetlówka i wentylator w środku growboxa pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury i na wentylację wewnątrz.