Dobry architekt – dobry fundament projektu

Odeszliśmy już od czasów, w których małżeństwo z dziećmi cieszy się na myśl o zakupie mieszkania w bloku, z ciepłą wodą i ciepłymi kaloryferami, bez konieczności palenia w piecu. Dziś, wielu oddałoby wiele za możliwość zamieszkania w jednorodzinnym domku na obrzeżach miasta. Dlatego tak wielu decyduje się na zakup działki pod budowę nowego domu. W takim momencie, pierwsze o czym powinniśmy pomyśleć, to dobry architekt, który niewątpliwie jest jedną z ważniejszych osób w pierwszym etapie budowy.

Jak znaleźć dobrego architekta?

dobry architekt krakówPodobnie jak adwokat, agent nieruchomości czy ogrodnik, architekt architektowi nierówny. Jak znaleźć takiego, który nas nie zawiedzie od początku do końca, a do tego nie zapłacimy za jego usługi miliona monet? Po pierwsze, jak w wielu innych dziedzinach, potrzebny jest dobry research, popytajmy znajomych, którzy budowali domy w okolicy czy w tym samym regionie. W Internecie znajdziemy szereg reklamujących się architektów z polecającym go ocenami. Ważne jest również, aby był to ktoś nie tylko znający się na swoim fachu, ale by również miał na tyle bogatą wyobraźnię, aby pomóc nam zrealizować nam naszą własną wizję i nie narzucać nam swojej. Jeśli potrzebny nam dobry architekt Kraków będzie miał nam z pewnością wiele do zaoferowania. Według rynkowych statystyk, to właśnie tam znajdziemy najlepiej wykwalifikowanych znawców w swoim fachu.

Ważna zasada – nie śpieszmy się. Wybór architekta to ważna decyzja, od niej będzie zależało czy nasz wymarzony dom będzie wyglądał tak jak sobie to wymarzyliśmy. Nie warto godzić się na wszystkie sugestie. Dobry architekt powinien nas kierować, mówić co jest wykonalne, a co nie, i ewentualnie zaproponować inne rozwiązania. Architekt nie może realizować swojej wizji a naszą.